בעיות רגשיות אצל מבוגרים

מרכז גאיה » בעיות רגשיות אצל מבוגרים

כל אחד מאיתנו נתקל מדי פעם בקשיים ואתגרים המתבטאים גם בחיי הנפש. ואולם, לעיתים בעיות רגשיות אצל מבוגרים יכולות להיות עקשניות ועמוקות ולהפריע לתפקוד התקין וההתפתחות האישית. במקרים אלו כדאי לפנות לייעוץ וטיפול מקצועי מטעם מטפלי בריאות הנפש כדוגמת מטפלים באומנות, פסיכולוגים, פסיכותרפיסטים ומטפלים בגישות אלטרנטיביות.

 

מתגברים על הסטיגמות

 

לאורך השנים התקבעו מספר סטיגמות לגבי טיפול פסיכולוגי ובעיות רגשיות בפרט, כאילו פנייה למטפל משמעה הודאה בפגם וצריכה להיעשות רק כמוצא אחרון. ואולם, בעת האחרונה נראה כי התפיסות השגויות הולכות ונעלמות כאשר אנשים מכל הגילאים ושכבות האוכלוסייה מגיעים לטיפולים. אכן, טיפול רגשי בהחלט עשוי להועיל למי שסובל מבעיות רגשיות חמורות, כדוגמת הפרעות או מחלות נפש, אך בוודאי אין זו האוכלוסייה היחידה שיכולה להפיק תועלת מפגישות עם אנשי המקצוע.

 

אז מתי כדאי לפנות לטיפול?

 

ראשית, אין כל סיבה לדחות את קבלת העזרה ולהתמודד לבד עם קשיים שעלולים להחריף עם הזמן. מצד שני, גם אין הנחיה ברורה וגורפת למועד הפנייה לטיפול והדבר תלוי בהרגשה ובהבנה האישית של כל אחד ואחת. סימן ראשון הוא התחושה או ההבנה שהבעיה האישית מפריעה בחיי היומיום, בין אם מדובר ביחסים עם בן הזוג, התפקוד בעבודה, הקשר עם הילדים, ההנאה מפעילויות או בכל מישור מהותי אחר. סימן שני הוא התחושה כי קיימת תקיעות בהתפתחות האישית שמסיבה זו או אחרת קשה להתגבר עליה, למשל עקב פחדים וחרדות, התמכרויות, חוסר ביטחון או הערכה עצמית ירודה. על כל פנים, שיחת אבחון עם בעל מקצוע מתחום בריאות הנפש יכולה בהחלט לסייע בהבנת הצורך בטיפול ובמיקוד הבעיה הספציפית הדורשת סיוע.

 

מגוון טיפולים לבעיות רגשיות

 

לצד טיפול פסיכולוגי ופסיכותרפי קיימים עוד מגוון טיפולים המסייעים לבעיות רגשיות אצל מבוגרים. מדובר למשל בתרפיות בהבעה ויצירה כמו אמנות, פסיכודרמה, תנועה, ישנן טיפולים המתייחסים גם לצד הפיזי כמו פסיכותרפיה גופנית, ביוסינטזה, דיקור סיני, שיטת אלבאום ועוד, וקיימים סוגים רבים ונוספים של טיפולים רגשיים. כאשר תגיעו אל מרכז גאיה נתאים עבורכם את הטיפול ההולם על פי העדפות אישיות, צרכים ומגבלות ספציפיות, וכמובן הבעיה המסוימת שבגינה פניתם אלינו.

 

פנו לקבלת סיוע

 

חשוב להבין כי בעיות רגשיות שאינן מטופלות לא נוטות להיעלם מאליהן, נהפוך הוא – פעמים רבות הקושי הולך ומחמיר ומתפשט לעבר תחומי חיים נוספים. על כן, כפי שאינכם מזניחים כאבים גופניים ופונים אל רופא המשפחה בלי היסוס, מומלץ לפנות לריאיון ראשוני עם פסיכולוג או פסיכותרפיסט ולקבל הכוונה להמשך הדרך.

 

במידה ואתם מעוניינים במידע נוסף או לקבוע פגישה, פנו אלינו: 09-8855246.

IMG_0439

 

 

 

צור קשר