cover

המליצו עלינו

מרכז גאיה » המליצו עלינו
 • סיפור שהיה, כך היה.
  יש לי ילד מושלם. כן, כן, מושלם. ואף אחד לא יגיד לי אחרת.
  לא המורה, לא יועצת בית הספר ולא פסיכולוגית בית הספר.
  הילד שלי מושלם.
  אבל... "הילד בוכה מכל דבר"... "תמיד אומר שמציקים לו"... "אולי היית צריכה להשאיר אותו עוד שנה בגן"... "הוא לא ממש מוכן להתמודד עם ילדים אחרים"... "אולי כדאי שילך לפסיכולוג, לייעוץ, או לחוג של מיומנויות חברתיות, הוא צריך עזרה..."
  אני, כאמא שנותנת לילד שלה את החיים, לא אשיג לו עזרה??? השגתי.
  החלטתי לפנות למרכז גאיה.
  נפגשנו עם איילת, אישה מקסימה ששוחחה עם הנסיך ואמרה שכדאי לו להצטרף לקבוצה שבדיוק נפתחת.
  אני... עם המון ספקות שמשהו יעזור לו... כי הילד שלי מושלם, לא?
  התחלנו להגיע מידי שבוע למרכז גאיה.
  בהתחלה לא ראיתי שום שינוי, חשבתי שאפילו זה מיותר לו. אבל מכירים את זה שכבר שילמתם... אז מה... - הוא לא ילך? ילך ועוד איך ילך.
  מקרה שהיה, כך היה:
  לפני כמה ימים, הגענו למתחם שיש בו קיר טיפוס לילדים. מדריכים מסתובבים בינהם ומחברים אותם לריטמת בטיחות.
  אני רואה את הנסיך מחכה בתור, וקצת לפני שמגיע תורו, נדחף לפניו ילד קצת יותר גדול ממנו. האפרוח שלי לא התבלבל והודיע לילד שנדחף שהוא עמד בתור וחיכה ושעכשיו תורו.

  כשהגיע המדריך לרתום אותם לחגורת הבטיחות, אמר לו הנסיך שלי בביטחון, שהשאיר אותי פעורת פה, שהוא חיכה בתור ושעכשיו תורו לעלות ולא תור הילד השני ושהמדריך ירתום אותו עכשיו לרתמה. ואכן כך היה.

  אז ככה, יש את החיים לפני גאיה ויש את החיים אחרי.
  לפני גאיה, הנסיך שלי היה מחכה בתור, ואם מישהו נדחף לפניו, יש מצב שהיה מאפשר לו להדחף. לא היה סיכוי שבעולם שהוא היה מדבר עם מבוגר ובטח שלא היה מודיע לו שעכשיו זה התור שלו ועומד על מקומו בביטחון.
  אחרי גאיה יש לי נסיך שלא מוותר. שלא מפחד. שמתמודד עם כל מצב בקלות ובלי דרמה. ילד עם ביטחון ועוצמה לעמוד על שלו.
  ילד שיותר בטוח בעצמו. סומך על עצמו גם אם אמא לא ממש לידו.

  לא האמנתי שיש אפשרות שהילד שלי, הנסיך שלי, יהיה יותר מושלם. אבל הנה זה קרה.
  אז לכל החברים המדהימים בגאיה, המון המון תודה.

  הצלחתם.

  אין לי מילים להודות על הכל.

  ולכל אמא שמתלבטת... אני לא קיבלתי החזרים מקופת חולים או מביטוח משלים אחר. שילמתי את כל הסכום מכיסי. ונכון, זה לא סכום שולי. ולא, אין לי כסף מיותר.

  אבל אני רוצה להגיד ולהדגיש: מרכז גאיה שווה כל שקל וכל דקה שבילינו בו.
  אל תהססו. אם הילד צריך עזרה, תנו לו אותה. ואין כמו העזרה של מרכז גאיה.
  ממליצה בחום ובאהבה (ואין לי מניות או קשרים אישיים עם המרכז. ההמלצה שלי היא רק של אמא שמוכנה לעשות הכל בשביל הנסיך שלה ובחרתי בדרך ובמקום הטוב ביותר עבורו)
  גאיה, תמשיכו בדרככם המדהימה. יישר כח.

 • לפני כשנתיים, עם כניסת בני לחטיבת הביניים, הגענו לאבחון ב"אלבאום" בעקבות בעיות התנהגות של בני בבית הספר היסודי; קושי בביטוי ותיעול כעסים, דימוי עצמי נמוך ומימוש מינימאלי של הפוטנציאל הגלום בילד. פורת הגר מונה להיות המטפל של הילד ומאותו יום ואילך חיינו השתנו ללא הכר . נוצר קשר מיידי עם הילד ומייד עם תחילת הטיפול הצליחו השניים (ובעקבותיהם גם אני) ליצור יחסי אמון אבסולוטיים.
  המקצועיות של פורת , מסירותו לתהליך והאכפתיות שלו מהמטופל הביאו בזמן קצר לשיפור דרמתי בהתנהגות היומיומית של הילד ובהדרגה גם בשליטתו בכעסים ובדימויו העצמי.
  אין ספק שאם פורת לא היה קיים היינו צריכים להמציא אותו!!!
  התהליך עדיין בעיצומו ואין ספק שלפורת חלק ניכר בגיבוש האישיות של בני המתבגר לכלל בוגר אחראי, מועיל ומסופק.

 • בני טופל במרכז גאיה במשך כ 8 חודשים, אני ובעלי החלטנו להביא אותו לטיפול מכיוון שהוא היה ילד מאד סגור ומופנם ולא הצלחנו לגרום לו להיפתח ולדבר בחופשיות מול אנשים אחרים (כגון משפחה) וכלפי חברים ואנשים חדשים. היום בעקבות הטיפול שעבר, ההבדל הוא עצום, היום הוא הרכבה יותר בטוח בעצמו, ויודע חלהרגיע את עצמו ואיך להתנהג במצבים מסוימים הוא קיבל המון כלים והכי חשוב שהוא הרגיש המון חום ואהבה מהחיבור שלו למטפלת שלו. אני חושבת שהוא מרגיש יותר בנוח עם חברים חדשים ולנסות דברים חדשים שבעבר סירב לנסות בכל תוקף. החיבור בין המטפלת למטופל הוא שעושה את כל ההבדל כי ברגע שהוא התחבר והרגיש בנוח איתה (עם המטפלת) אז הוא נפתח יותר והקשיב והפנים את הדברים שהיא לימדה אותו ובנוסף ההתמדה והשיגרה של פעם בשבוע גם עוזרת. אני באופן אישי ממליצה להורים אחרים להגיע למרכז גאיה ומאד שמחה שאנחנו הגענו לכאן. אני חושבת שכל ההתנהלות היתה מצויינת והפגישות עם ההורים פעם בחודש מעולות. תודה רבה על הכל!! וטוב שאתם כאן

 • הבן שלי הגיע אליכם בעקבות בעיות אלימות בביה"ס ולכן הגענו לקבוצת מיומנויות חברתיות. הוא הגיע בשמחה למפגשים וכיום מספר שיש לו ביטחון עצמי גבוה יותר. הוא עדיין נקלע למקרי אלימות אבל הרבה פחות.

  הפנו אותנו מבית הספר למרכז גאיה לקבוצת מיומנויות חברתיות, הציפיות היו שביתנו תתחיל להיפתח יותר, בתחום החברתי היא באמת התחילה להיפתח יותר, היחסים שלה עם החברים השתפרו והיא מאד אהבה את המפגשים. תודה

 • רציתי לומר שהיה לי כיף להיות חברה בקבוצת הורים במרכז גאיה,
  הכרנו אנשים מדהימים כל אחד וכקבוצה בפרט.
  למדנו ויישמנו המון מתוך הסנדא.
  תודה למירב על האוזן הקשבת,
  ואני בטוחה שהקבוצה הזאת תמשיך להתראות...

  שוב תודה רבה לכם

 • את קבוצת ההורים בגאיה במקרה מצאתי באינטרנט כאשר חיפשתי הדרכה, אפשר להגיד שנרשמנו להדרכה אחרת במכבי בהרצליה והיינו צריכים לבחור בהדרכה הזאת או של מכבי עם פסיכולוגית גם קבוצתית הדרכה שלכם היתה ראשונה ואמרנו ננסה ומהפעם הראשונה שהגענו הוקסמנו , הוקסמנו ממירב נשאבנו בקסמיה והדרכה של מכבי בוטלה , כל שבוע חיכנו ליום ד' למרות שהיה מאוד קשה להגיע, לעזוב את הילדים ולצאת מהבית אבל זאת היתה חוויה נפלאה הרגשנו שם כמו בלונה פארק ברכבת הרים עם הרגשות ולמדנו המון מהזוגות הנפלאים שהיו איתנו , אנחנו יוצאים מחוזקים מעודדים ויודעים שיהיו נפלות בדרך אבל בע"ה נוכל להתרומם בחזרה . פה אני רוצה להודות למירב ברעם הנפלאה המקסימה שלוותה אותנו במסע לילדים שלנו, ועזרה רבות מעבר לפגישה, האיכפתיות והרגישות שהיא נתנה שם לא ניתנת לביטוי , אני מברכת אותה שתמשיך בעבודתה ותעזור לעוד הרבה משפחות ואני ממליצה בחום רב להורים שיש להם ילדים עם בעיות בקשב וריכוז ללכת להדרכה , לצאת משם האח"כ לא תוכלו לעזוב , מירב תשאבה אותכם בקסמיה, תודה לכם מקרב לב

 • נהנינו מהקורס מאוד, הרגשנו הזדהות עם המשפחות האחרות, היה שיתוף פעולה מעולה, קיבלנו כלים ומירב הייתה מדהימה. תודה רבה

 • הייתי רוצה להמליץ על יעל וייס, מטפלת בדיקור במרכז גאיה. טיפלתי בשני הבנים שלי אצלה, התוצאה היתה מדהימה. לשניהם היו דלקות גרון חוזרות עם סטרפטוקקוס, במשך כמה חודשים עברו מאנטיביוטיקה לאנטיביוטיקה בלי הפסקה כמעט. שתי פגישות לכל אחד מהם הספיקו ובמשך השנתיים שעברו מאז לא חלו יותר במחלה. עם הבן הקטן טיפנו גם בסיוטי לילה קשים, אחרי פגישה אחת הסיוטים שהטרידו אותו תקופה, פשוט נעלמו! מאז אנחנו מגיעים אחת לכמה חודשים לחיזוק ותחזוק. יעל נעימה ומקסימה, יודעת איך לעבוד עם הילדים ועושה עבודה נפלאה. ממליצה בחום. תודה יעל!

 • לאייל שלום וברכה.
  היום אין מאושרת ממני לכתוב מכתב תודה מעומק ליבי על הטיפול בבני .היום שהוא הגיע אליך לטיפול הוא היה במצב הכי קשה בחייו וגם בחיינו ההורים
  חשבתי נו הגענו לעוד מטפל היות ובני נפלט מ5 מסגרות לימוד בשל בעיות התנהגות וכל מה שעשינו בתור הורים משקיעים :מטפלים, איבחונים שונים, וטיפולים הם היו רק כמכבי שריפות אבל לא עזרו לבני באמת לאורך זמן . כמו הטיפול שלך שעזר לבני מאד מאד וגם אנחנו ההורים קיבלנו הדרכה (לא פחות חשוב) כיצד להתנהג עם הבן.
  ברוך ה' ששלח לנו אותך ,להציל! (כן זה לא מוגזם )את בני משאול תחתית ממש ולעלות אותו על דרך הנכונה ובהצלחה רבה לת-מ-י-ד
  תודה רבה הכל בזכותך בזכות הטיפול שהענקת לבני
  בהערכה רבה רבה המשפחה שנהנת כ"כ מהתוצאה

 • אייל היקר,
  תודה על ליווי משמעותי ומקצועי. הרגשנו ששילבת בין מתן מענה קונקרטי להתבוננות על התהליך שעברנו יחד עם הקבוצה ובקו.
  הארת לנו דברים שלא ראינו בעצמנו ושהיו משמעותיים להתפתחות הקבוצה והרחבת את הידע שלנו בתחום הנחיית קבוצות הורים וגיל ההתבגרות.
  תודה על האוזן הקשבת, הזמינות והנכונות להיענות גם לצרכים שאנחנו העלינו, כמנחות הקבוצה.
  מקוות להתראות שוב בהמשך...
  בהערכה
  ש ונ

 • עובדים סוציאליים

  נכתב ע"י מודרכים של אייל שנער במסגרת ביה"ס המרכזי להכשרת עובדים סוציאליים.
  אתה אדם עם רקע מקצועי עשיר ומגוון ביותר, קיבלנו ממך המון בהדרכות, יש לך המון ידע מקצועי ומחקרי ואתה יודע להעביר אותו בצניעות ובנעימות ולא ליצור תחושה של מתנשא. תודה לך על ההומור, החיוך, הנעימות, ההכלה, הזמינות בין כל העיסוקים הרבים שלך.
  ההדרכה כרגע מסתיימת אבל הזיכרון נשאר והחיבה והחום בלב. ויש בעיקר תחושה של "עוד" שאתה משאיר אצלנו. רצון לקבל עוד - ממך ואחד מן השני.

גאיה בפייסבוק

צור קשר