טיפול בהתמכרויות

מרכז גאיה » טיפול בהתמכרויות

התמכרות לחומרים שונים, כמו גם לדפוסי פעולה מסוימים, מהווה בעיה עמוקה ומהותית עבור אינספור בני נוער ומבוגרים בישראל. ההתמכרויות הנפוצות והמוכרות ביותר הן כמובן התמכרויות לסמים ולאלכוהול, אך קיימות התמכרויות מסוגים נוספים. למשל, במהלך השנים האחרונות יותר ויותר בני נוער מתמכרים בצורה קשה ומזיקה למסכים שונים, דוגמת מסך הפלאפון, המחשב או הטלוויזיה. בעוד אנשים רבים אולי נוטים להמעיט בעצמת ההתמכרות הזו ובגודל הנזק הפוטנציאלי שהיא טומנת בחובה, בפועל מדובר בבעיית התמכרות אקוטית ומסוכנת.

כאן במרכז גאיה אנו מטפלים בהתמכרויות מסוגים שונים ועובדים עם בני נוער ועם מבוגרים על מנת לסייע להם לטפל בצורה יעילה בהתמכרות ולחזור לשגרת חיים נורמאלית.

 

טיפול באמצעות שיחה

הדרך העיקרית בה אנו מטפלים בהתמכרויות שונות היא באמצעות שיחות עם בני הנוער והמבוגרים הסובלים מההתמכרות. מדובר כמובן בסדרה של שיחות מעמיקות עם אנשי מקצוע בעלי ניסיון רב בתחום, אשר במסגרתן אנו מנתחים את הבעיה ומגיעים לשורשיה, ומסייעים למטופל בהתמודדותו עם בעיה קשה ומאתגרת. חשוב להבין כי אנשי המקצוע והמטפלים המקצועיים שלנו הינם בעלי השכלה רחבה בתחום הטיפול וניסיון מעשי בטיפול במגוון בעיות ודרכי טיפול (דוגמת הפרעות קשב וריכוז, טיפול רגשי לילדים ועוד), וביניהן גם טיפול בהתמכרויות שונות. שיחות עומק עם אנשי מקצוע מיומנים בסביבה החמה והתומכת של מרכז גאיה משיגות לרוב תוצאות מעודדות ומאפשרות למטופלים לעשות שינוי מקיף בחייהם ובהרגליהם היום יומיים, ובכך לשנות את חייהם בכיוון הרצוי. גם עבור התמכרויות קשות ומטופלים מכורים הנמצאים במצב קשה במיוחד, שיטות הטיפול וסביבת הטיפול התומכת שאנו מציעים מהוות פתרון מצוין ומציעות תקווה אמיתית לשינוי ולהשתחררות מההתמכרות ממנה סובלים.

 

טיפול בהתמכרויות לסמים ואלכוהול

אנו מציעים כאמור טיפול גם בהתמכרויות הנפוצות והקשות ביותר, דוגמת סמים קלים או קשים, ואלכוהול. במקרה של התמכרויות לסמים ואלכוהול אנו מטפלים באנשים אשר כבר התנקו והשתחררו משימוש יום יומי, כאשר אנו מציעים טיפול ממשיך ותמיכה בשלבים הקריטיים שלאחר ההתנקות, על מנת שהמטופל לא ייפול חזרה להתמכרותו, כפי שקורה ללא מעט מכורים לשעבר. אין אצלנו בדיקות שתן ומבדקי פתע. אנו מאמינים באמון הדדי מלא בין המטפל למטופל ומציעים סביבה תומכת בה יכול המטופל להרגיש בטוח ולפתוח את ליבו, שכן זוהי הדרך הנכונה והאמיתית להתמודדות פסיכולוגית אותנטית ובת קיימא עם בעיית התמכרות. בעוד במקרה של בעיות מסוג אחר דוגמת הפרעות קשב וריכוז ניתן לטפל גם באמצעות תרופות יעילות דוגמת רטלין או קונצרטה, במקרה של התמכרויות מדובר לרוב בבעיה בעלת אופי פסיכולוגי, כזו שהטיפול הנכון והיעיל עבורה הוא באמצעות שיחות עם המטפלים וירידה לעומק הדברים, כאשר קיימת כמובן חשיבות עצומה לסביבה תומכת בה ירגיש המטופל בנוח. שילוב זה מוצע במרכז גאיה, וכבר סייע למטופלים רבים לשמור על ההתמכרות בעברם, ולהביט קדימה אל חיים טובים יותר.

צרו לפרטים נוספים ותיאום פגישה: 09-8855246

צור קשר